Kokia yra 2 tipo diabeto prognozė?
Vienintelis sąžiningas atsakymas, kurį dabar galima pasakyti naujiems pacientams, būtų – „niekas nežino”, tik laikui bėgant galima bus tiksliai sužinoti. Šiandien yra keletas patikimų duomenų. Jeigu palygintume „tipinį” vidutinio amžiaus nutukusį pacientą, sergantį 2 tipo diabetu, apie 1980-1985-uosius ir 2003-uosius, pastebėtume aiškių skirtumų.

Nepalankūs prognozei požymiai, nepaisant blogos glikemijos kontrolės, yra mikroalbuminurija, proteinurija ar inkstų nepakankamumas; nuolatinis rūkymas ir gydymo režimo nesilaikymas.

Kokia yra 1 tipo diabeto prognozė?

Nėra abejonių, kad 1 tipo diabetas žymiai sumažina tikėtiną gyvenimo trukmę, kai kurių studijų duomenimis, 22 iki 15 metų, tačiau yra vilties teikiančių įrodymų, kad padėtis gerėja.

Žinoma, praeis dešimtmečiai, kol įsitikinsime, ar tai nuolatinė apsauga, ar tik komplikacijų ir mirtingumo sumažėjimas, tačiau ir tai vertinga. 1 tipo diabetu sergančių jaunesnių negu 35 metų pacientų mirties priežastys pirmiausia yra metabolinės – ketoacidozė ir hipoglikemija, po jų vyrauja kardiovaskulinės ir inkstinės priežastys. Taikant inkstų pakaitinį gydymą, daugelis mirčių įvyksta dėl kardiovaskulinių ligų. Ankstyvos mirties pagrindinis veiksnys yra bet koks inkstų pažeidimas, mirtingumas progresuoja pagal šią skalę: normoalbuminurija → mikroalbuminurija → proteinurija → padidėjusi kreatinino koncentracija → galutinė inkstų nepakankamumo stadija.

Galbūt daugiausia nerimo kelia tai, kad daugiau mirčių pastebima tarp moterų dar iki menopauzės, nors diabetu nesergančios moterys yra apsaugotos nuo koronarinės ir cerebrovaskulinės ligos. Diabetu sergančios moterys šią apsaugą praranda ir įgyja labai didelę santykinę mirties riziką, nors, kol nėra jokio inkstų pažeidimo, absoliutus procentas nėra didelis.