Gydymas, kuris yra saugus

Paracetamolis (acetaminofenas) – tai saugus pirmo pasirinkimo analgetikas, skirtas vartoti sergant OA. Paracetamolio veikimo vieta greičiausiai yra centrinė nervų sistema (CNS), jis taip pat pasižymi kai kuriomis silpnomis uždegimą slopinančiomis savybėmis. Apskritai paracetamolis yra saugus, kai jo dozė ne didesnė kaip 3–4 g per parą. Mažesnės dozės taip pat gali būti veiksmingos. Daug žmonių nevartoja paracetamolio reguliariai, matyt, dėl nemažo tablečių skaičiaus. Be to, paracetamolį galima vartoti kartu su geriamaisiais vaistais, tokiais kaip nesteroidiniai nuo uždegimo (NVNU) ar silpno veikimo opioidai.

Šalutinis poveikis. Paracetamolis metabolizuojamas kepenyse ir gali kauptis, jei pacientas serga lėtine kepenų liga. Didžiausią susirūpinimą kelia perdozavimas: gali pasireikšti ūminis toksinis kepenų pažeidimas, jį gali sustiprinti alkoholis.

Vietinių NVNU vartojimas palengvino OA simptomus, kai pažeidžiami kelių ir rankų sąnariai. Pacientams rekomenduojama OA pažeistus sąnarius tepti Ketoprofeno turinčiu tepalu, pavyzdžiui, „Fastum Gel“, kuris pasižymi greičiausiu veikliosios medžiagos prasiskverbimu į uždegimo židinį. Dažnai reikia keleto aplikacijų per parą (2–3 priklausomai nuo preparato), dėl to gali būti sunkiau laikytis nurodymų.

Šalutinis poveikis. Pati dažniausia vietinių NVNU vartojimo problema yra deginimo pojūtis, niežulys ir bėrimas aplikacijos vietoje. Nedidelė sisteminė koncentracija absorbuoto NVNU lemia daug mažesnį toksinį poveikį virškinimo traktui (VT), palyginti su geriamaisiais NVNU.

Vietinis kapsaicinas gaunamas iš aitriųjų paprikų. Įprastai OA tyrimų metu vartojami 0,025 % stiprumo preparatai ir dažniausiai jais reikia tepti tris keturis kartus per dieną. Nedidelio skaičiaus atsitiktinės atrankos kontroliuojamų tyrimų, kuriuose OA pažeidė įvairius periferinius sąnarius, rezultatai parodė nedidelį simptomus mažinantį poveikį.

Šalutinis poveikis. Pati dažniausia problema yra odos deginimas aplikacijos vietoje, jis gali sumažėti po 1–2 savaičių nuolatinio vartojimo.