Kitų osteoartrito pažeistų sąnarių operacijos

Nors dažniausiai atliekamos OA pažeistų klubo ir kelio sąnarių operacijos, chirurgiškai galima gydyti ir kitų lokalizacijų sąnarių OA.

Plaštakos chirurgija. Dažniausiai plaštakos srityje operacijos atliekamos dėl trapecinio–metakarpalinio sąnario osteoartrito. Sąnario judrumą galima pašalinti artrodeze (suliejimas) arba jį rekonstruoti. Dažniausiai rekonstruojama atliekant trapeciektomiją (šalinamas sunykęs ir pažeistas riešo trapecinis kaulas), o į pašalinto kaulo vietą implantuojami minkštieji audiniai (pvz., susukta sausgyslė). Kartais galima protezuoti sąnarį ir rekonstruoti jo raiščius.

Kulkšnies chirurgija. Kulkšnies sąnarį chirurgiškai galima gydyti pakeičiant nauju arba artrodeze. Privalumų turi sąnario pakeitimas nauju, nes tada išsaugomi talokruralinio sąnario judesiai. Artrodezė sėkmingai mažina skausmą, o sąnario funkcija išlieka dėl gretimų sąnarių kompensacinių mechanizmų.

Peties chirurgija. Peties sąnario protezavimas yra pati dažniausia operacija peties sąnario artritą gydant, bet po šios chirurginės intervencijos būna labai ilgas sveikimo periodas ir reabilitacija. Taip pat taikoma sąnario artrodezė bei hemiartroplastika, kurios metu pakeičiama žastikaulio galva, o gūžduobės paviršius išsaugomas. Artroskopiškai galima atlikti ir debridmento ar sinovijektomijos procedūras. Esant tam tikroms aplinkybėms chirurgiškai galima gydyti ir degeneracinius sukamosios manžetės plyšimus.