Priešlaikinė ejakuliacija

Su ankstyvu sėklos išsiveržimu (ejakuliacija) per savo lytinį gyvenimą susiduria nemažai vyrų. Be jokios abejonės, tokius atvejus pastebi partnerės ir vienaip ar kitaip į juos reaguoja. Pavienio greito sėklos išsiveržimo atvejo paprastai nesureikšmina nė vienas iš partnerių. Visai kitaip atsitinka, jei dauguma sueičių baigiasi labai greitu lytiniu aktu.

Dažniausiai vienas iš partnerių linkęs prisiimti visą atsakomybę už patiriamą seksualinį sutrikimą. Vyrai, nuolat patiriantys priešlaikinę ejakuliaciją (PE), vertina tai kaip ilgesnės lytinio gyvenimo pertraukos ar ypatingo partnerės patrauklumo pasekmę, taip pat gali įtarti per didelį savo varpos jautrumą. Moterys kartais pervertina savo įtaką ejakuliacijos greitumui ir mėgina problemą spręsti eksperimentuodamos su lytinio akto technika ar savo išvaizda.

Informacijos apie greito lytinio akto keliamas problemas ir jų sprendimo būdus gausu internete ir kitose žiniasklaidos priemonėse. Daugelis tokių informacijos šaltinių dėl formato yra riboti ir juose linkstama PE laikyti paprastu sutrikimu, kurį galima išspręsti universaliu (visais atvejais veiksmingu) būdu. Vyrai ar poros mėgindami pailginti lytinį aktą dažnai greitai išmėgina keletą tokių „universalių“ metodų ir nusivilia menku efektyvumu ar trumpalaikiu rezultatu. Gydytojas ar kitas seksualinės sveikatos specialistas dažniausiai yra antros nuomonės šaltinis, į kurį kreipiasi viltį beprarandantis pacientas.

Parengta pagal R. Adomaitis „Priešlaikinės ejakuliacijos gydymo rekomendacijos”, NMC, 2014