Kiti pagal poreikį vartojami vaistai

Ejakuliacijos procesas reguliuojamas simpatinės nervų sistemos, todėl teoriškai gali būti sulėtintas alfa adrenoblokatorių. Šie vaistai plačiai naudojami šlapinimosi sutrikimams gydyti. Keletu tyrimų konstatuotas ejakuliacijos kontrolės pagerėjimas maždaug pusei kasdien alfa adrenoblokatorius vartojusių tiriamųjų, bet gydymo efektui vertinti naudoti tik subjektyvūs kriterijai. Šie vaistai gydant PE kol kas laikomi eksperimentiniais.

Opioidinis analgetikas tramadolis pagal poreikį panaudotas keliuose atsitiktinių imčių tyrimuose PE gydyti. Šie tyrimai kritikuojami dėl dizaino. Klinikinėje praktikoje tramadolis kol kas neturi realaus vaidmens dėl galimo priklausomybės atsiradimo ir kontroliuojamo išrašymo, kuris nenumato vartojimo ne pagal gamintojo rekomendacijas.

Alprostadilio intrakaverninės injekcijos yra išmėgintos gydant PE, tačiau jų efektas pasireiškia ne ejakuliacijos atidėjimu, o erekcijos trukme jau po įvykusios ejakuliacijos. Toks gydymo būdas nerekomenduojamas, išskyrus pavienius atvejus, kai kiti gydymo variantai neefektyvūs ir pacientas yra labai gerai informuotas.

Parengta pagal R. Adomaitis „Priešlaikinės ejakuliacijos gydymo rekomendacijos“, NMC, 2014