Viskas, ką reikia žinoti apie moterų ejakuliaciją

Moterų ejakuliacija jau daugelį šimtmečių domina ir mokslininkus, ir paprastus žmones. Nepaisant to, kad moters ejakuliacija pripažinta dar senovėje, ji vis dar kelia susižavėjimą, diskusijas ir ginčus. Nesvarbu, ar esate smalsus žmogus, siekiantis suprasti šio reiškinio mokslinius pagrindus, ar pora, trokštanti sustiprinti savo intymią patirtį, šiame straipsnyje rasite viską, ką reikia žinoti apie moterų ejakuliaciją.

Istorinė perspektyva: nuo senovės išminties iki šiuolaikinio mokslo

Per visą istoriją moterų ejakuliacija audrino įvairių civilizacijų vaizduotę. Senovės tekstuose, pavyzdžiui, Kamasutroje, minimas moteriško nektaro išsiskyrimas seksualinio malonumo metu, o XVII a. olandų anatomas Regnieras de Graafas atliko vieną pirmųjų mokslinių moterų ejakuliacijos tyrimų, aprašydamas orgazmo metu išsiskiriantį fluidum exstaticum

Tačiau tik XX a. pabaigoje moterų ejakuliacija sulaukė didesnio mokslininkų dėmesio. Nepaisant to, moteriška ejakuliacija vis dar apipinta nemažai mitų. Vienas paplitusių klaidingų įsitikinimų yra tas, kad tai yra tik šlapinimosi lytinės veiklos metu rezultatas.

Tačiau tyrimai parodė, kad moteriškos ejakuliacijos metu išsiskiriantis skystis skiriasi nuo šlapimo, nors jame gali būti šlapalo pėdsakų. O kai kurie tyrimai netgi demonstruoja, kad moterų ejakuliacijos metu išsiskiriančiame skystyje gali būti prostatos specifinio antigeno (PSA) – baltymo, kuris taip pat randamas vyrų spermoje. 

Moterų ejakuliacijos apibrėžimas

Yra du skirtingi tipai: ejakuliacija ir skvirtingas. Ejakuliacija – tai šviesiai baltas skystis (ejakuliantas), panašus į praskiestą pieną, išsiskiriantis iš vaginos sienelių (Skeno liaukos), jo paprastai nebūna daug. Jo nereikia painioti su tirštomis išskyromis, pasirodančiomis susijaudinus. O skvirtingo metu skystis išsiskiria iš šlaplės kanalo ir yra visiškai skaidrus, jo išsiskyrimas būna labiau fontaninių čiurkšlelių pavidalu.

Moterų ejakuliacijoje svarbų vaidmenį atlieka neaiškusis G taškas – itin jautri vieta, esanti priekinėje makšties sienelėje. Stimuliuojamas G taškas išsipučia dėl padidėjusios kraujotakos ir spaudimo aplinkiniams audiniams.

Ši sritis susipina su Skeno liaukomis, dar vadinamomis parauretralinėmis liaukomis, kurios laikomos vyriškos prostatos homologu. Kai šios liaukos prisipildo, skystis išsiskiria į šlaplę ir sukelia moterišką ejakuliaciją. Svarbu paminėti, kad ne visos moterys patiria ejakuliaciją, o jos nebuvimas nereiškia jokių seksualinių sutrikimų.

Emocinių ir psichologinių veiksnių vaidmuo

Be fizinių aspektų, emociniai ir psichologiniai veiksniai gali turėti didelės įtakos moterų ejakuliacijai. Poroms, siekiančioms ištirti moterų ejakuliaciją, itin svarbus atviras bendravimas. Vienas kito norų, ribų bei pageidavimų supratimas gali padėti užmegzti gilesnį ryšį ir suteikti daugiau pasitenkinimo intymiais išgyvenimais. Saugi ir pasitikėjimu grįsta aplinka kartu su stipriu emociniu intymumu gali padidinti tikimybę moteriai patirti ejakuliaciją. Ir atvirkščiai, stresas, nerimas ar savimonė gali slopinti ejakuliacijos pasireiškimą. 

Sekso žaislų pasaulio tyrinėjimas

Galbūt vertėtų į lovą įtraukti naujų pojūčių? Vibratoriai poroms, skirti abiejų partnerių malonumui padidinti, gali suteikti naują perspektyvą moters malonumo tyrinėjimui ir iš pagrindų pakeisti žaidimo taisykles. Nesvarbu, ar tai būtų We-Vibe, Lelo, ar kitas garsus prekės ženklas, poroms skirti vibratoriai iš Fantazijos siūlo jaudinančią ir intymią patirtį.

Sekso žaislų rinkoje siūloma ir daugybė kitų gaminių, atitinkančių įvairius pageidavimus bei troškimus: nuo vibratorių iki dildo, nuo analinių kaiščių iki BDSM įrangos. Tarkim, gal sudomins šis vibratorius arba toks žaisliukas? Tik nepamirškite – įtraukiant sekso žaisliukus į intymią patirtį, būtina teikti pirmenybę bendravimui ir sutikimui, kad abiem partneriams būtų užtikrintas malonumas.