8 patarimai, kaip pasirūpinti savimi, kai sergate

Savęs priežiūrą visada svarbu įtraukti į kasdienę rutiną. Tačiau dar svarbiau rūpintis savimi sergant. Susirgę, nesvarbu, ar tai būtų menkas, ar stiprus peršalimas, galite jausti, kad turite mažiau jėgų rūpintis savimi. Tačiau tai – ženklas, kad savęs priežiūros jums reikia labiausiai. Jei prioritetą teiksite gausiam poilsiui, pasijusite geriau daug greičiau nei tada, kai iš visų jėgų bandysite daryti visus įprastus darbus. Žemiau pateikiame ne kartą girdėtus patarimus, kaip rūpintis savimi sergant. Paaiškinsime, kodėl jie reikšmingi.

1. Miegokite į valias

Jei jaučiatės mieguistas, tai gali būti organizmo signalas, kad sergate. Kova su liga reikalauja daug energijos, todėl esate pavargę. Papildomas kiekis miego sustiprins jūsų imuninę sistemą ir sutrumpins ligos trukmę. Jis suteikia jūsų organizmui laiko atsistatyti, o to reikia sergant. Ir tik miegant vyksta tam tikri imuniniai procesai, reikalingi jūsų organizmo kovai su liga. Be to, tinkamas miego režimas gali padėti išvengti peršalimo, gripo ir kitų ligų. Keletas patarimų, kaip išsimiegoti sergant:

  • miegokite kiek atlošę galvą, nes tai atveria nosies latakus ištuštėti ir sumažina spaudimą galvoje;
  • prieš miegą vartokite tik specialiai nakčiai skirtus vaistus nuo peršalimo;
  • nusiprauskite po karštu dušu ar vonioje prieš eidami miegoti;
  • miegamajame naudokite oro drėkintuvą, kad išvengtumėte kvėpavimo takų užsikimšimo;
  • likus valandai iki miego išgerkite puodelį ramunėlių ar kitų raminančių žolelių arbatos.

2. Vartokite daug skysčių

Pagrindinė priežastis, kodėl sergant reikia atkreipti dėmesį į suvartojamų skysčių kiekį, yra ta, kad dauguma pamiršta įprastus valgymo ir gėrimo įpročius. Jaučiamės bejėgiai ir ties tuo susikoncentruojame. Gerkite daugiau vandens, šiltos arbatos ar sultinio, kad padidintumėte skysčių kiekį. Tai padeda palaikyti kvėpavimo sistemos hidrataciją ir išsklaidyti gleives, kad jos nesikauptų plaučiuose ir nesukeltų infekcijos.

Be to, peršalimo ir gripo simptomai, tokie kaip sloga ir prakaitavimas, naudoja organizmo skysčių resursus. Pasireikšta dehidratacija trukdys kraujui tekėti, kuris tiekia būtinus deguonį bei maistines medžiagas. Rekomenduojame šiuo laikotarpiu vengti kavos. Kofeinas gali sukelti nervingumą arba sustiprinti tam tikrus simptomus.

3. Neatsisakykite medikamentų pagalbos

Kiekvienai kūno sričiai taikomos skirtingos simptomus palengvinančios priemonės. Įsivardinkite, kas tiksliai jus kamuoja, ir pasirinkite, kas jums padėtų.

  • Karščiavimas. Jei karščiavimas lengvas, nebūtina iškart griebtis vaistų. Tačiau, jei jaučiate diskomfortą, naudokite karščiavimą mažinantį nereceptinį preparatą. Taip pat šaltame vandenyje pamirkykite šluostę bei uždėkite ją ant kaktos.
  • Kosulys. Jei jus kamuoja kosulys, atsikosėjimą lengvinantis vaistas padės išsklaidyti gleives, kad galėtumėte jas iškosėti. Pastilės, ypač su mentoliu, gali numalšinti kosulį ir nuraminti gerklės skausmą.
  • Užsikimšusi nosis arba sloga. Fiziologinio tirpalo nosies lašai ir purškalai, padedantys sumažinti nosies užgulimą, yra saugūs ir veiksmingi bet kokio amžiaus žmonėms. Įlašinkite kelis lašus į vieną šnervę ir švelniai išpūskite gleives bei druskos tirpalą. Pakartokite tai ir kitoje pusėje.
  • Imunitetas. Jei dar nėra ryškių ar varginančių peršalimo simptomų, tačiau jaučiatės nusilpę ir be jėgų – gaukite vitamino C. Vitaminas C, skatindamas baltųjų kraujo kūnelių aktyvumą, dalyvauja organizmo imuninės sistemos veikloje.

4. Drėkinkite orą

Dėl įprastų gripo ir virusų simptomų, tokių kaip sloga, sinusų užgulimas, kosulys ir gerklės skausmas, kvėpavimas atrodo kaip varginantis darbas. Jei namuose oras sausas, kambaryje, kuriame ilsitės, įjunkite drėkintuvą arba garintuvą. Jis padės sudrėkinti nosies ertmę ir sinusus. Kai sergate, išbandykite šiltų garų funkciją, kuri suteiks papildomą komfortą. Be to, drėkintuvai gali sustabdyti gripo ir kitų virusų plitimą

5. Valgykite

Kai žmogus serga, jis dažniausiai neturi apetito. Tačiau sergant tinkamas maistas gali ne tik suteikti energijos. Tam tikri maisto produktai gali padėti pasijusti geriau, greičiau pasveikti arba išlikti hidratuotam. Jei sunku valgyti, bent į savo maisto racioną įtraukite šiuos būtinų mikroelementų suteikiančius produktus:

  • citrusiniai vaisiai ir uogos;
  • bananai;
  • avokadai;
  • žaliosios lapinės daržovės;
  • česnakas;
  • imbieras;
  • medus;
  • įvairūs sultiniai;
  • avižų košė;
  • jogurtas;
  • kiaušiniai;
  • lašiša;
  • paukštiena.

6. Pagulėkite karštoje vonioje

Karštas dušas arba vonia gali padėti numalšinti įvairius skausmus. Šiluma gali padėti nuraminti plaučius, o garai sudrėkins nuo ligos išsausėjusią gerklę ir nosies takus. Šilta vonia palengvina kraujo tekėjimą ir suteikia daugiau deguonies, nes leidžia kvėpuoti giliau ir lėčiau. Prie to paties gali sumažėti juntamas spaudimas galvoje. Taip pat karštoje vonioje gali žūti ir nustoti daugintis bakterijos.

7. Būtinai kreipkitės į gydytojus

Nusistatyti tinkamą priežiūrą sergant padės gydytojai. Ypač tada, kai simptomai sustiprėja. Dauguma peršalimo virusų trunka nuo 7 iki 10 dienų. Jei tai trunka ilgiau, gali būti, kad pasigavote bakterinę infekciją, kuriai gydyti reikia antibiotikų. Taip pat, jei jaučiate skausmą kvėpuojant, dusulį, spaudimą krūtinėje ar švokštimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Beje, iš karto kreipkitės į pirminės sveikatos priežiūros specialistą, jei turite kitų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, diabetą, hipertenziją, širdies ligas ar plaučių ligas, tokias kaip astma. Jūsų liga gali turėti įtakos kitiems jūsų sveikatos aspektams.

8. Jei paūmėja šlapimo nelaikymo problema

Krūtinės ląstos infekcijos, tokios kaip bronchitas, gripas ar peršalimas, bei lėtinis vidurių užkietėjimas skatina šlapimo nelaikymo riziką. Nuolatinis kosulys ir įsitempimas labai padidina pilvo spaudimą. Akivaizdu, kad pirmasis sprendimas, kaip išvengti nuotėkio peršalimo metu, yra gydyti ligą! Vadovaukitės aukščiau pateiktais patarimais: vartokite vaistus, gerkite skysčių, pakankamai valgykite ir gerai išsimiegokite.

Kai kalbama apie lengvus šlapimo pūslės pratekėjimus, yra sprendimų, kaip juos padaryti pakenčiamesnius. Šlapimo nelaikymui skirti įklotai ir sauskelnės suaugusiems gali greitai bei nepastebimai sugerti šlapimą. Aukštos kokybės priemonių šlapimo nelaikymo problemai spręsti rasite, paspaudę ant nuotraukos.