Skrandžio mažinimo operacijos – kuri tinkamiausia?

 

Antsvoris – vienas pavojingiausių ir dažniausiai Lietuvos moksleivių tarpe pasitaikančių sveikatos sutrikimų. Nors šią problemą nesunku pamatyti plika akimi, tačiau oficialiai antsvoris bei nutukimas diagnozuojami tik suskaičiavus asmens KMI (kūno masės indeksą), kuris atkleidžia esamos situacijos mastą. Nepaisant kilogramų, sveiką svorį palaikyti padeda keli skirtingi faktoriai: fizinis aktyvumas, žalingų įpročių atsisakymas bei sveika ir saikinga mityba. Kai pastarasis tikslas pasirodo sunkesnis įgyvendinti negu būtų galima įsivaizduoti, pradedamos varstyti skrandžio mažinimo specialistų kabinetų durys, už kurių atvirai kalbama ne tik apie problemą, bet net keturis skirtingus jos sprendimo būdus.

Skrandžio balionas – tai be endoskopijos ir anestezijos atliekama procedūra, kurios metu pacientas praryja skrandžio baliono kapsulę su pritvirtintu kateteriu, pro kurį balionas pripildomas skysčio. Ši procedūra užtikrina maždaug keturis mėnesius jaučiamą sotumo jausmą skrandyje ir tokiu būdu padeda lieknėti. Skrandžio baliono implantacija trunka vos trečdalį valandos, o balionas iš organizmo pasišalina natūraliu būdu per virškinamąjį traktą.

Skrandžio žiedas – tai operacija, kurios metu paciento skrandis apjuosiamas reguliuojamo dydžio juosta. Nepaisant to, skrandžio žiedo operacija yra minimaliai invazyvi, atliekama mažų pjūvių skrandžio srityje pagalba, o tai apsaugos nuo kūno grožį darkančių randų. Po šios operacijos praėjus vos keletui dienų pacientas išrašomas iš klinikos, tačiau vis sugrįžta individualioms skrandžio žiedo apimties reguliavimo procedūroms.

Skrandžio rezekcija – tai operacija, kurios metu pašalinama kairioji paciento skrandžio pusė, tad skrandis sumažėja net trimis ketvirtadaliais savo tūrio! Kartu pašalinus alkį skatinantį hormoną, būsite sotesni suvalgę mažesnį maisto kiekį. Minimaliai invazyvios operacijos metu maisto slinkimo kelias virškinamajame trakte nėra sutrikdomas, bet neįtikėtinus rezultatus pasiekti padeda tai, jog po operacijos ženkliai sumažėja pasisavinamų kalorijų kiekis.

Skrandžio apylanka – tai operacija, kurios metu viršutinė skrandžio dalis atskiriama nuo likusio skrandžio, į kurį maistas daugiau jau nebepatenka. Nors šios operacijos metu yra sutrikdomas natūralus virškinimas, tačiau tai ilgiausiai pasaulyje taikomas skrandžio mažinimo metodas. Minimaliai invazyvi operacija yra visiškai saugi, tačiau po jos klinikoje tenka praleisti iki penkių dienų, o įprastinį maistą galima valgyti po kiek daugiau nei mėnesio.

Nors gali atrodyti, kad kiekvienas iš čia pateiktų keturių skrandžio mažinimo būdų yra tinkamas būtent jums, tačiau galutinis sprendimas bus priimamas tik aptarus individualius savo poreikius su operaciją atliksiančiu chirurgu bei apskaičiavus KMI. O dėl šių ir kitų nutukimo gydymo metodų kviečiame apsilankyti klinikoje Calory Care, kur profesionali konsultacija garantuojama.