Impotencios gydymas per šlaplę

Alprostadilio granulė buvo sukurta įdėjimui į šlaplę per specialų polipropileno aplikatorių. Įvesta granulė ištirpsta šlaplės gleivinėje, o iš ten patenka į akytkūnius.

Alprostadilis – sintetinė prostaglandino E1 forma. Jis veikia per adenilatciklazės sistemą, sumažindamas viduląstelinį kalcį ir sužadindamas lygiųjų raumenų relaksaciją. Ši sistema vadinama MUS E®

Prieš naudojimą vyrų prašoma pasišlapinti, nes tai padeda įvesti aplikatorių ir palengvina intrauterinį vaistų pasiskirtymą. Pacientas sėdėdamas įsiveda aplikatorių ir tada nuspaudžia išmetimo mygtuką, atleidžiantį alprostadilio granulę. Po to varpa laikoma vertikaliai ir švelniai masažuojama siekiant paskirstyti vaistus. Erekcija atsiranda po 10–15 minučių nuo įvedimo ir trunka maždaug 30 minučių.

Šio gydymo rezultatai parodė, kad 66 % vyrų, kenčiančių nuo bet kurios rūšies impotencijos, pasiekė pilną erekciją po vienos dozės, tačiau vėlesni tyrimai atskleidė mažesnį veiksmingumą. Dozės, būtinos erekcijai pasiekti, svyravo nuo 125 μg iki 1000 μg. Šalutiniai šio gydymo poveikiai yra varpos skausmas (7 %) ir nedidelė šlaplės trauma (1 %). Atliekant lyginamąjį intrakaverninio ir intrauterinio alprostadilio taikymo tyrimą, buvo įrodyta, kad intrakaverninis gydymas yra efektyvesnis, nors užfiksuotas šiek tiek dažnesnis vietinis šalutinis poveikis, nei vartojant intrauteriniu būdu. Taigi, nors intrauterinis vartojimas yra susijęs su žemesniu sėkmės rodikliu, aiškesnis šalutinio poveikio aprašymas ir priimtinumas pacientams gali padaryti jį priimtiniausiu. MUS E® taip pat gali būti veiksminga ir tiems vyrams, kuriems nepadėjo varpos implantai.

Šiuo metu ruošiamas naujas aktualus alprostadilio preparatas, tepamas ant varpos galvutės. Išankstiniai duomenys rodo kad 75 % pacientų jis yra veiksmingas. Šalutinis poveikis pasireiškia retai.