Impotencijos paplitimas

Sunku nustatyti, kiek tiksliai pasaulio populiacijoje yra vyrų, kuriems pasireiškia erekcijos sutrikimas (Impotencija). Tačiau duomenys, gauti iš kelių JAV ir Jungtinėje Karalystėje atliktų tyrimų, yra panašūs, todėl laikomi patikimiausiais. Skaičiuojama, kad visiško ES paplitimas 40-mečių gretose yra 5 %, 60-mečių – 10 %, 70-mečių – 15 %, o 80-mečių – 30–40 %.

Remiantis šiais duomenimis nustatyta, kad apie 20 mln. vyrų JAV ir turbūt tiek pat Europoje gali pasireikšti žymių erekcijos funkcijos sutrikimų.

Prognozuojama, kad iki 2025 m. 322 mln. vyrų visame pasaulyje pasireikš impotencija.

Paplitimo tyrimai atskleidė, kad amžius yra stiprus impotencijos rizikos faktorius, ypač padidėjantis sulaukus 50 metų ir daugiau . Be to, tokios būklės kaip nutukimas, diabetas, hipertenzija, hipercholesterolemija ir kraujagyslių ligos ne tik lemia impotenciją, bet ir yra pasiekusios epidemiją Vakarų populiacijoje.

Endotelio disfunkcija yra galutinis bendras daugelio impotencijos susirgimų bruožas. Naujausi tyrimai patvirtina, kad impotencija gali būti ankstyvoji endotelio disfunkcijos apraiška ir perspėjimas bei kitų formų širdies ir kraujagyslių ligų pirmtakas. Dviems trečdaliams vyrų, kenčiančių nuo hipertenzijos, pasireiškia ir didesnis ar mažesnis erekcijos sutrikimas. 60 % vyrų, atvykusių į kliniką išsitirti dėl ES, pasireiškė ir nediagnozuotų lipidų apykaitos sutrikimų. Daugiau nei pusė vyrų, sergančių impotencija ir neturinčių širdies sutrikimų simptomų, kenčia nuo didelio streso. Atlikus tyrimus 40 % pacientų buvo patvirtinta vainikinių arterijų liga. 64 % dėl pirmojo miokardo infarkto hospitalizuotų vyrų, prieš infarktą ilgiau nei 3 metus kentėjo nuo ES. Šie duomenys aiškiai parodo impotenciją kaip ankstyvą vyrų kraujagyslių ligų pradžią. Vis dėlto daugelis vyrų ir jų gydytojų šios būklės varžosi, todėl apie ją nepranešama, ir ji toliau lieka nenustatyta ir negydoma.