Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Plaučių vėžys – tai navikinė plaučių liga. Yra keletas skirtingų plaučių vėžio tipų, jie paprastai skirstomi į dvi gupes:
Storosios žarnos vėžys - tai piktybinis storosios žarnos navikas, pasireiškiantis būdingu infiltraciniu augimu ir metastazėmis.
Dažniausias piktybinis pirminis kepenų vėžys yra hepatoceliulinė karcinoma (kepenų ląstelių karcinoma).

 

Kasos vėžys – tai piktybinis kasos navikas
Krūties karcinoma – dažniausias moters epitelinis navikas. Krūties karcinoma pradeda augti iš liaukinių pūslelių, ištekamųjų latakų ir spenelio epidermio epitelio
Gaubtinės žarnos vėžys arba kaip jis kartais vadinamas kolorektaliniu vėžiu arba storosios žarnos vėžiu apibrėžia ligą, kuriai yra būdinga tai, kad vėžinių ląstelių augimas pasireiškia per tiesiąją žarną, gaubtinę žarną.
Sėklidžių vėžys yra piktybinis auglys, kuris dažniausiai atsiranda sėklidėje. Kitose vietose jis gali prasidėti rečiau (pvz., krūtinėje, pilve).
Smegenų navikai, kaip ir kitų sistemų ar organų navikai, gali būti piktybiniai ir gerybiniai
Gerklų vėžys vystosi gerklės srityje. Gerklos yra viršutinioji kvėpavimo sistemos dalis – per burną ar nosį įkvėptas oras per gerklas patenka į trachėją ir plaučius.
Gimdos kaklelio vėžys – moterų liga, šiuo metu pasaulyje antras pagal dažnumą moterų vėžinis susirgimas (po krūties vėžio) bei trečias pagal mirštamumą.
Gimdos vėžys - tai piktybinis navikas, kuris dažniausiai atsiranda gimdos gleivinėje. Daug rečiau gimdos navikas vystosi gimdos raumenyse ar kituose audiniuose.
Makšties vėžys – tai piktybinis navikas, kuris atsiranda makštyje supiktybėjus makšties gleivinės ląstelėms.
Dažnai odos vėžys išryškėja tik turint 50 ir daugiau metų, tačiau tai gali būti pasekmė ilgalaikio buvimo saulėje vaikystėje ir jaunystėje.
Šlapimo pūslė – baliono formos organas dubens srityje, kuriame kaupiasi inkstams filtruojant kraują susidaręs šlapimas
Priešinės liaukos vėžys yra nekontroliuojamas adenokarcinomos ląstelių augimas priešinėje liaukoje.
Žarnyno navikai – tai gerybiniai arba piktybiniai žarnyno augliai. Pagal tai, kurioje žarnyno vietoje randami, jie skirstomi į plonosios ir storosios žarnos auglius.
Nugaros smegenų navikai pasitaiko žymiai rečiau, negu galvos smegenų.
Osteosarkoma – viena pagrindinių kaulų piktybinių navikų rūšių, sudaro šeštadalį visų vaikų piktybinių navikų.
Kiaušidžių navikai atsiranda bet kurio amžiaus moterims, bet dažniau po 40 metų.
Leukemija arba leukozė – tai piktybinis kraujo baltųjų ląstelių dauginimasis.
Stemplės vėžys - piktybinis stemplės navikas, galintis atsirasti bet kurioje stemplės dalyje ir išplisti į šalia esančius limfmazgius, trachėją, plaučius, kepenis