Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Ankstyvas placentos atsiskyrimas – tai normaliai prisitvirtinusios placentos atsidalijimas nuo gimdos sienelių iki vaisiaus užgimimo.
Bakterinė vaginozė - tai makšties floros pusiausvyros sutrikimas, kai normaliai makštyje esančių anaerobinių bakterijų
Menopauzė (gr. meno – mėnesinės + pause – nutrūkimas) – tai moters mėnesinių ir tuo pačiu – vaisingumo išnykimas. Šis laikotarpis prasideda apie 45–55 metus (vidutiniškai 50-51 metų)
Dismenorėja yra terminas, naudojamas apibūdinti mažojo priekinio dubens skausmus, kurie atsiranda kartu su menstruacijomis.
Mastitas - tai pieno liaukos uždegimas laikotarpiu po gimdymo.
Hemolizinė naujagimių liga - tai vaisiaus ir naujagimio eritrocitų irimas, kai nesutampa motinos ir jos vaisiaus eritrocitų antigenai.
Ektopinis nėštumas – tai toks nėštumas, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina ne gimdos ertmėje, o kitur (dažniausiai kiaušintakyje, retai – kiaušidėje, gimdos kaklelyje ar kitame dubens organe).
Eklampsija - specifinė nėštumo liga, pasireiškianti traukulių priepuoliu, esant preeklampsijai. Pasireiškia tik nėštumo metu (vėliau nei 20 sav), gimdymo metu,
Preeklampsija - tai liga, kuri gali pasireikšti tik nėštumo metu ir kuriai būdinga padidėjęs kraujospūdis bei baltymas šlapime.
Nėščiųjų vėmimas - tai su jokia kita priežastimi nesusijęs pykinimas ir vėmimas nėštumo metu.
Placentos pirmeiga – tai patologinis placentos prisitvirtinimas apatiniame gimdos segmente, kuomet placenta visiškai...
Priešlaikinis placentos atsiskyrimas - tai normaliai prisitvirtinusios placentos atsidalijimas nuo gimdos sienos dar negimus vaisiui
Kandidozė – tai mielinių grybelių sukelta infekcija, kuri gali pažeisti odą, gleivines ir nagus
Dubens uždegiminė liga (DUL) - tai moters reprodukcinių (lytinių) organų infekcija ir uždegimas. Jis gali įtakoti kiaušintakių randus (vamzdeliai, kurie transportuoja kiaušinėlius iš kiaušidžių į gimdą), kurie gali sukelti nevaisingumą, negimdinį nėštumą, dubens skausmus ir kitas problemas
Mioma (gr. mys, kilm. myos 'raumuo') – nepiktybinis raumeninio audinio navikas. Dažniausiai auga gimdoje. Susidaro iš lygiųjų raumenų (lejomioma), arba iš skersaruožių raumenų (rabdomioma).
Krūties abscesas - krūtų uždegimas, atsirandantis negydant mastito. Maitinančioms moterims gali išsivysyti puerperalinis (laktacinis, pogimdyminis) abscesas, o nemaitinančioms - nepuerperalinis. Abscesą sukelia bakterijos.
Makšties kandidozė (pienligė, Candida infekcija, pieno grybelis) - tai disbakterinė situacija, kai išveša, išplinta, intensyviai dauginasi ir šiaip normaliai makštyje reziduojantis grybelis.
Kiaušidžių cistos – tai darinys kiaušidės viduje ar paviršiuje, primenantis skysčio pilną pūslelę
Nėščiųjų vėmimas – tai nėštumo patologinė būklė. Pykinimas bei vėmimas dažniau vargina pirmojo nėštumo trimestro laikotarpiu nei trečiąjį trimestrą ir dažniau pasitaiko moterims, kurios buvo nėščios daugiau nei vieną kartą.
Ektopinis nėštumas - nėštumo komplikacija, kai apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina ne gimdos sienelėje, bet kuriame nors kitame audinyje.
Placentos pirmeiga yra placentos prisitvirtinimas apatiniame gimdos segmente, kai iš dalies arba visiškai uždengiami vidiniai gimdos kaklelio žiomenys.
Nėščiųjų retinopatija, retinopathia gravidarum - tai nėštumo metu dėl pakilusio kraujo spaudimo susiaurėjusios tinklainės kraujagyslės.
Preeklampsija – daugiasisteminė patologija, kuri gali atsirasti po 20 savaičių nėštumo.