Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Leukemija - (hemoblastozė, leukozė) – tai kloninis piktybinis kraujo ir kraujodaros organų sutrikimas, skatinantis nefunkcionuojančių ląstelių kaupimąsi ir jų dalijimosi reguliacijos praradimą.
Agranulocitozė (granulocitopenija, neutropenija) - tai būklė, kai pavojingai sumažėja baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų - neutrofilų), kurios dalyvauja kovojant su infekcija.
Anemija - tai būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų ir (arba) hemoglobino ar pakinta jų kokybė. Eritrocitai - tai raudonieji kraujo kūneliai.
Hodžkino limfoma – imuninės sistemos, kurios audinių yra randama limfmazgiuose, blužnyje, kepenyse, kaulų čiulpuose ir kt. vietose, vėžys.
Ne Hodžkino limfoma (NHL) yra limfinės sistemos vėžys. Yra labai daug ne Hodžkino limfomos tipų (apie 29). Visi jie skirstomi į dvi dideles grupes: mažo piktybiškumo (arba lėtai augančių) bei didelio piktybiškumo (arba greitai augančių) limfomų.
Splenomegalija [splēn + gr. megas (kilm. megalu) – didelis], blužnies padidėjimas. Blužnis yra organas priklausantis organzimo limfinei sistemai.
Anemija (mažakraujystė) - tai būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų ir (arba) hemoglobino ar pakinta jų kokybė. Aplastinė anemija yra patologinė organizmo būklė
Anemija - tai būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų ir (arba) hemoglobino ar pakinta jų kokybė. Megaloblastinės anemijos atsiranda, kai dėl nukleorūgščių sintezės fiziologinis eritroblast
Agranulocitozė (granulocitopenija, neutropenija) - tai būklė, kai pavojingai sumažėja baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų - neutrofilų), kurios dalyvauja kovojant su infekcija.
Smilkininis arteritas - temporalinis arteritas/vaskulitas (smilkininės arterijos uždegimas, gigantinių ląstelių arteritas, temporalinis arteritas, Giant cells arteritis, Temporal arteritis, Cranial vasculitis)
Porfirijos – tai ligų grupė, kurioms būdingas hemo sintezės cheminių reakcijų sekos fermentų defektai.
Tikroji policitemija - tai tokia kraujo liga, kai kaulų čiulpai gamina per daug raudonųjų kraujo ląstelių
Ischemija (gr. ischō — sulaikau+ haima — kraujas), kraujo kiekio sumažėjimas kuriame nors organe; vietinė mažakraujystė
Uveitas – tai akies kraujagyslinio dangalo struktūrų uždegimas.
Hemofilija – liga, kuria sergančio žmogaus kraujas nekreša.
Kraujavimas – kraujo liejimasis iš kraujo indų į aplinką arba į organizmo audinius ir organus.
Giliųjų venų trombozė – tai būklė, kai kraujo krešulys (trombas) susidaro vienoje ar keliose giliosiose venose (dažniausiai kojų).