Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Faringitas - dažnai vadinamas tiesiog gerklės skausmu - yra ryklės uždegimas, o tai gerklės dalis, kuri prasideda ties gomuriu ir baigiasi ties Adomo obuoliu
Sinusitas – tai ūminis ar lėtinis prienosinių ančių (sinusų) uždegimas. Sinusitai klasifikuojami į ūminius ir lėtinius.
Mastoiditas (gr. mastoeides — panašus į spenį) - tai smilkinkaulio speninės ataugos uždegimas. Speninė atauga (processus mastoideus) tai smilkinkaulio struktūra, kurios viduje yra oringos ertmės (mastoidinės celės).
Krūtinės angina – tai trumpalaikis krūtinės skausmas, sukeliantis spaudimo, tempimo ir gniaužimo pojūtį krūtinėje.
Tonzilitas yra gerklės liaukų uždegimas, kuris sukelia patį gerklės uždegimą. Tonzilitą gali sukelti arba virusai arba bakterijos. Dauguma atvejų, tonzilitas, praeina per kelias dienas be antibiotinių vaistų.
Išorinės ausies uždegimas arba lotyniškai otitis externa yra išorinio klausos kanalo infekcija. Greita diagnozė ir gydymas daugumoje atvejų yra įvykdomi be komplikacijų.
Laringitas (gr. larynx "gerklos") – aštrus gerklų gleivinės, kurioje yra balso stygos, uždegimas. Be kvėpavimo, apsauginės ir krūtinės ląstos fiksacijos funkcijų, gerklos yra ir balso organas.
Ausies būgnelio plyšimas – tai skylė būgnelyje. Tai nėra atskira liga, o tik vidurinės ausies ligų simptomas.
Otosklerozė –  tai liga, kai ausies vidinėse struktūrose susidaro patologinio kaulinio audinio židiniai, kurie apima klausos kauliukus
Kurtumas reiškia, kad žmogus negali girdėti garso signalų (garsai ir balso intonacija) klausos kanalu – ausimi.