Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Tymai - tai ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu.
Tulžies pūslės akmenligė – tai virškinamojo trakto susirgimas, kurio metu tulžies pūslėje ar latakuose iš tulžies ingredientų susidaro tulžies akmenys.
Tulžies pūslės akmenligė – tai liga, kai tulžies pūslėje susidaro akmenys.
Tuberkuliozė – tai lėtinė, infekcinė, granulominė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos.
Trumparegystė (miopija) – tai akių refrakcijos (gebėjimo laužti šviesos spindulius) yda, kai žmogus blogai mato tolimus daiktus
Nemiga yra vienas dažniausių miego sutrikimų. Išskiriama daugybė nemigos tipų, kurie priklauso nuo trukmės ir galimų priežasčių.
Giliųjų venų trombozė – tai būklė, kai kraujo krešulys (trombas) susidaro vienoje ar keliose giliosiose venose (dažniausiai kojų).
Trombocitopenija yra tokia būklė, kuomet kraujotakoje cirkuliuoja nepekankamas kiekis trombocitų.
Trichineliozė (lot. trichinellosis) – parazitinė liga, kurią sukelia spiralinė trichina (Trichinella spiralis), priklausanti apvaliųjų kirmėlių klasei.
Tonzilitas yra gerklės liaukų uždegimas, kuris sukelia patį gerklės uždegimą. Tonzilitą gali sukelti arba virusai arba bakterijos. Dauguma atvejų, tonzilitas, praeina per kelias dienas be antibiotinių vaistų.
Toliaregystė yra akių refrakcijos yda, kai objekto vaizdas yra sufokusuojamas už tinklainės.

Toksoplazmozė – žmogaus ir gyvūnų parazitinė liga, kurią sukelia pirmuonis Toxoplasma gondii.

Toksokarozė (dar kitaip vadinama “toksokariaze”) yra zoonozė, kurią sukelia apvaliųjų kirmėlių toksokarų Toxocara canis (apvalioji šunų kirmėlė)
Toksinio šoko sindromas (TŠS) – reta, bet gyvybei pavojinga patolgija, kurią sukelia Staphylococcus aureus bakterija ar kita A grupės stafilokokinė infekcija
Toksinė storosios žarnos dilatacija – megakolon, yra klinikinis terminas, apibūdinantis ūmų toksinį kolitą su storosios žarnos išsiplėtimu.
Centrinės tinklainės arterijos arba šakos nepraeinamumas
Tiesiosios žarnos iškritimas-tai susirgimas, kuris pasireiškia tiesiosios žarnos iškritimu stovint, dirbant fizinį darbą, tuštinantis.