Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Šunvotė (furunkulas) – tai gumbelis, atsiradęs dėl plauko maišelio ir šalia esančios riebalų liaukos gilaus pūlinio uždegimo.
Sunkioji miastenija (Myasthenia gravis) - tai autoimuninis susirgimas, paliečiantis jauno amžiaus žmones.
Subarachnoidinė kraujosrūva sukelia smegenų insultą.
Storosios žarnos vėžys - tai piktybinis storosios žarnos navikas, pasireiškiantis būdingu infiltraciniu augimu ir metastazėmis.
Gaubtinės žarnos vėžys arba kaip jis kartais vadinamas kolorektaliniu vėžiu arba storosios žarnos vėžiu apibrėžia ligą, kuriai yra būdinga tai, kad vėžinių ląstelių augimas pasireiškia per tiesiąją žarną, gaubtinę žarną.
Stemplės vėžys - piktybinis stemplės navikas, galintis atsirasti bet kurioje stemplės dalyje ir išplisti į šalia esančius limfmazgius, trachėją, plaučius, kepenis
Stabligė - tai ūminė infekcinė liga, kurią sukelia stabligės sukėlėjo (Clostridium tetani) specifinis toksinas, pažeidžiantis smegenis ir sukeliantis raumenų traukulius.
Splenomegalija [splēn + gr. megas (kilm. megalu) – didelis], blužnies padidėjimas. Blužnis yra organas priklausantis organzimo limfinei sistemai.
Jonizuojančios spinduliuotės sukelti bendri organizmo pažeidimai vadinasi spinduline liga. Spindulinė liga – tai ūminė arba lėtinė liga
Enterobiozė (dar vadinama oksiuriaze, spalinių infekcija, siūlinių kirmėlių infekcija) yra parazitinis susirgimas, dažniausiai pasireiškiantis perianalinės (išeinamosios angos) srities niežuliu.
Šokas – tai ūmi būklė, sindromas, kuris gali prasidėti dėl skirtingų priežasčių, tačiau visuomet pasireiškia kraujotakos sutrikimu gyvybiškai svarbiuose organuose.
Smilkininis arteritas - temporalinis arteritas/vaskulitas (smilkininės arterijos uždegimas, gigantinių ląstelių arteritas, temporalinis arteritas, Giant cells arteritis, Temporal arteritis, Cranial vasculitis)
Bartoneliozė arba smėlio musių karštinė yra infekcinė liga, kurią sukelia bakterija iš bartonelų šeimos.
Galvos smegenų sukrėtimas (lot. commotio cerebri) – galvos smegenų pakitimai, atsirandantys nuo smūgio į galvą buku daiktu.
Smegenų navikai, kaip ir kitų sistemų ar organų navikai, gali būti piktybiniai ir gerybiniai
Galvos smegenų abscesas – tai lokalus pūlingas darinys, susiformavęs vienoje ar keliose smegenų srityse. Morfologinį absceso substratą sudaro imuninės ląstelės, pūliai, mikroorganizmai bei jų išskiriami toksinai.
Šlapimo pūslė – baliono formos organas dubens srityje, kuriame kaupiasi inkstams filtruojant kraują susidaręs šlapimas
Šlapimo organų akmenligė (lot. urolithiasis) - tai akmenų susidarymas šlapimo organuose (pvz., šlapimtakiuose), kai juose nusėda šlapimo sudėtinės medžiagos
Peptinė opa – tai ribotas gastrointestinalinės gleivinės defektas, susijęs su acidopepsinių jėgų ir ląstelės apsauginių (citoprotekcinių) faktorių disbalansu.
Skarlatina – ūminė liga, sukeliama A grupės β – hemolizinių streptokokų ir jų išskiriamų toksinų, pasireiškianti faringotonzilitu, smulkiu taškiniu odos bėrimu ir įvairių vidaus organų pažeidimu.
Širdies sustojimas - tai staigus širdies funkcijos praradimas. Staigi mirtis žmogų ištinka per kelias minutes, kai pasireiškia širdies sustojimo simptomai ( sąmonės netekimas, kvėpavimo, pulso, kraujo spaudimo nebuvimas).
Širdies priepuolis pasireiškia tuomet kai kraujo srautas kartu su deguonimi negali pasiekti širdies.
Širdies laidumo sutrikimai („blokados“) – tai širdies elektrinio impulso sklidimo sutrikimai, dėl kurių sutrinka normali širdies veikla.
Sinusitas – tai ūminis ar lėtinis prienosinių ančių (sinusų) uždegimas. Sinusitai klasifikuojami į ūminius ir lėtinius.
Sifilis (syphilis) – tai chroninė ciklinė bakterinė liga,  kuri pasireiškia daugelio organizmo sistemų pažeidimu ir įvairiomis komplikacijomis.
Šienligė - žiedadulkių sukelta alerginė liga, kuri atsiranda dėl padidėjusios organizmo reakcijos į augalų žiedadulkes.
Sėklidžių vėžys yra piktybinis auglys, kuris dažniausiai atsiranda sėklidėje. Kitose vietose jis gali prasidėti rečiau (pvz., krūtinėje, pilve).
Burnos ertmėje išskiriamos mažosios ir didžiosios seilių liaukos. Mažosios yra lūpų, skruostų ir gomurio gleivinėje.
Sausų akių sindromas – akių negalavimas, atsirandantis dėl nuolatinio darbo uždarose ir dirbtinai vėdinamose patalpose