Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Nutukimas – organizmo būsena, arba liga, kai žmogaus ar gyvūno kūne yra pernelyg didelis riebalinio audinio kiekis, imantis trukdyti normaliam organizmo funkcionavimui
Nušalimas (lot. congelatio) – audinių pakenkimas žema temperatūra, kuri sukelia kraujagyslių spazmus.
Nuožvarba (lot. pernio) – chroninis dermatitas, pasireiškiantis odos paraudimu ar pamėlynavimu
Nuospaudos - tai sustorėjusios odos trynės. Tai ne mirtinas, bet labai nemalonus susirgimas, ir jis turi tendenciją paūmėti rudenį bei pavasarį
Nugaros smegenų navikai pasitaiko žymiai rečiau, negu galvos smegenų.
Niežai - tai erkių sukeliama parazitinė odos liga, pasireiškianti itin stipriu niežėjimu.
Neuralgija – aštrus skausmas, kurį sukelia periferinių nervų ligos. Neuralgiją gali sukelti sunkių formų peršalimo ligos, sušalimas arba perkaitimas, traumos, uždegiminiai organizmo procesai.
Uretritas – tai šlaplės uždegimas. Šlaplė – tai kanalas, kuris veda šlapimo kelią nuo šlapimo pūslės iki pašalinimo.
Nėščiųjų vėmimas – tai nėštumo patologinė būklė. Pykinimas bei vėmimas dažniau vargina pirmojo nėštumo trimestro laikotarpiu nei trečiąjį trimestrą ir dažniau pasitaiko moterims, kurios buvo nėščios daugiau nei vieną kartą.
Nėščiųjų retinopatija, retinopathia gravidarum - tai nėštumo metu dėl pakilusio kraujo spaudimo susiaurėjusios tinklainės kraujagyslės.
Nėščiųjų vėmimas - tai su jokia kita priežastimi nesusijęs pykinimas ir vėmimas nėštumo metu.
Preeklampsija - tai liga, kuri gali pasireikšti tik nėštumo metu ir kuriai būdinga padidėjęs kraujospūdis bei baltymas šlapime.
Eklampsija - specifinė nėštumo liga, pasireiškianti traukulių priepuoliu, esant preeklampsijai. Pasireiškia tik nėštumo metu (vėliau nei 20 sav), gimdymo metu,
Ektopinis nėštumas – tai toks nėštumas, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina ne gimdos ertmėje, o kitur (dažniausiai kiaušintakyje, retai – kiaušidėje, gimdos kaklelyje ar kitame dubens organe).
Necukrinis diabetas (Diabetes insipidus) - tai troškuliu ir padidėjusio šlapimo išsiskyrimu pasireiškiantis metabolinis sutrikimas.
Ne Hodžkino limfoma (NHL) yra limfinės sistemos vėžys. Yra labai daug ne Hodžkino limfomos tipų (apie 29). Visi jie skirstomi į dvi dideles grupes: mažo piktybiškumo (arba lėtai augančių) bei didelio piktybiškumo (arba greitai augančių) limfomų.
Narkolepsija yra lėtinis miego sutrikimas, kuris pasireiškia dideliu mieguistumu dienos metu ir staigiais miego priepuoliais.