Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Mioma (gr. mys, kilm. myos 'raumuo') – nepiktybinis raumeninio audinio navikas. Dažniausiai auga gimdoje. Susidaro iš lygiųjų raumenų (lejomioma), arba iš skersaruožių raumenų (rabdomioma).
Miokardo infarktas – tai negrįžtamas širdies raumens (miokardo) pažeidimas, kurio metu dalis raumens žūsta (nekrozuoja).
Miežis (lot. hordeolum) – tai pūlinis uždegimas, apimantis akies voko krašto riebalų liauką bei aplinkinius audinius. Dažniausiai jis iškyla peršalus.
Miastenija - tai nervų - raumenų liga, autoimuninis neuroraumeninio laidumo sutrikimas, pasireiškiantis periodiniu praeinančiu raumenų silpnumu ir patologiniu jų nuovargiu.
Žarnų pasaito (mezenterinės) arterijos yra arterijos, tiekiančios kraują į didįjį ir mažąjį žarnyno pasaitus. Išemijos atsiranda, kai kraujas negali tekėti per arterijas taip, kaip turėtų ir žarnynas negauna reikalingo deguonies kiekio, kurį gauna paprastai
Menopauzė (gr. meno – mėnesinės + pause – nutrūkimas) – tai moters mėnesinių ir tuo pačiu – vaisingumo išnykimas. Šis laikotarpis prasideda apie 45–55 metus (vidutiniškai 50-51 metų)
Meningitu vadinamas galvos ir nugaros smegenų minkštųjų dangalų uždegimas.
Anemija - tai būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų ir (arba) hemoglobino ar pakinta jų kokybė. Megaloblastinės anemijos atsiranda, kai dėl nukleorūgščių sintezės fiziologinis eritroblast
Mastoiditas (gr. mastoeides — panašus į spenį) - tai smilkinkaulio speninės ataugos uždegimas. Speninė atauga (processus mastoideus) tai smilkinkaulio struktūra, kurios viduje yra oringos ertmės (mastoidinės celės).
Mastitas - tai pieno liaukos uždegimas laikotarpiu po gimdymo.
Mastitas - tai pieno liaukos uždegimas laikotarpiu po gimdymo.
Maliarija (lot. malus aer – blogas oras) yra liga, kuri pasireiškia reguliariai pasikartojančiais drugio (karščiavimo su šaltkrėčiu) priepuoliais, kepenų ir blužnies padidėjimu, mažakraujyste.
Makulos degeneracija – tai geltonosios dėmės, atsakingos už centrinį ryškiausią ir spalvinį regėjimą, sunykimas.
Makšties vėžys – tai piktybinis navikas, kuris atsiranda makštyje supiktybėjus makšties gleivinės ląstelėms.
Bakterinė vaginozė - tai makšties floros pusiausvyros sutrikimas, kai normaliai makštyje esančių anaerobinių bakterijų