Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Kušingo sindromas yra simptomų visuma, sukelta per didelio antinksčių žievės hormono kortizolio kieki.
Kurtumas reiškia, kad žmogus negali girdėti garso signalų (garsai ir balso intonacija) klausos kanalu – ausimi.
Ku karštligė yra zoonozė, kurią sukelia Coxiella burnetii. Tai ūmi infekcinė liga, kuri pasireiškia karščiavimu, organizmo intoksikacija, blužnies padidėjimu, pneumonija.
Krūtinės angina – tai trumpalaikis krūtinės skausmas, sukeliantis spaudimo, tempimo ir gniaužimo pojūtį krūtinėje.
Krūtinės angina – trumpalaikis krūtinės skausmas, sukeliantis spaudimo, tempimo, gniaužimo pojūtį krūtinėje.
Krūties karcinoma – dažniausias moters epitelinis navikas. Krūties karcinoma pradeda augti iš liaukinių pūslelių, ištekamųjų latakų ir spenelio epidermio epitelio
Krūties abscesas - krūtų uždegimas, atsirandantis negydant mastito. Maitinančioms moterims gali išsivysyti puerperalinis (laktacinis, pogimdyminis) abscesas, o nemaitinančioms - nepuerperalinis. Abscesą sukelia bakterijos.
Krono liga yra neaiškios etiologijos lėtinė uždegiminė žarnų liga, galinti pažeisti bet kurį virškinamojo trakto segmentą.
Kraujavimas – kraujo liejimasis iš kraujo indų į aplinką arba į organizmo audinius ir organus.
Konjunktyvitas yra akių junginės uždegimas
Kokliušas (lot. pertussis) – ūminė infekcinė liga, plintanti oru, kuriai būdingas kvėpavimo takų pažeidimas, sunkūs spazminio kosulio priepuoliai.
Kiaušidžių cistos – tai darinys kiaušidės viduje ar paviršiuje, primenantis skysčio pilną pūslelę
Kiaušidžių navikai atsiranda bet kurio amžiaus moterims, bet dažniau po 40 metų.
Epideminiu parotitu, kiaulyte, vadinama virusinė liga, dažniausiai pasireiškianti seroziniu paausinių ir kitų seilių bei lytinių liauku uždegimu. Ji epidemiškai plinta tarp imlių žmonių.
Keratozė [gr. keros (kilm. keratos) — ragas], med.: 1. audinio ragėjimas; 2. odos liga, kuriai būdingas epidermio raginio sluoksnio storėjimas.
Keratitas - tai ragenos uždegimas. Keratito priežastis gali būti įvairūs faktoriai: akių sausumas, kontaktiniai lęšiai, junginės, vokų krašto uždegimas,
Dažniausias piktybinis pirminis kepenų vėžys yra hepatoceliulinė karcinoma (kepenų ląstelių karcinoma).

 

Kepenų tumorai, augliai, navikai - yra patologiniai dariniai, kurie auga kepenyse anr ant jų. Kepenyse gali išsivystyti ne vienas naviko tipas, nes pačios kepenys yra sudarytos iš skirtingų ląstelių.
Kepenų cirozė yra lėtinė kepenų liga, kuomet normalų kepenų audinį pakeičia randinis audinys
Katatonija (gr. katatonos — įtempimas, sustingimas), psichikos sutrikimas, kuris reiškiasi judėjimo ir elgsenos pakitimais.
Katarakta – lęšiuko padrumstėjimas, kuris gali sukelti regėjimo problemų.
Katalepsija (gr. katalēpsis — sugriebimas, priepuolis), kūno arba jo dalių sustingimas jiems suteiktoje padėtyje, atsirandantis dėl psichikos sutrikimo.
Kasos vėžys – tai piktybinis kasos navikas
Karščiavimas - kūno temperatūros pakilimas aukščiau normos. Tai vienas iš imuninių atsakų į infekciją. Kylant temperatūrai krečia drebulys, jaučiamas šaltis, nes organizmas stengiasi pakelti
Karpos – tai odos liga, pasireiškianti smulkiais gerybiniais odos navikais, kurių sukėlėjas yra žmogaus papiloma virusas (ŽPV).
Kapoši sarkoma - kraujagyslių navikas, kuriuo dažniausiai serga homoseksualūs vyrai.
Kandidozė – tai mielinių grybelių sukelta infekcija, kuri gali pažeisti odą, gleivines ir nagus
Kandidozė – tai mielinių grybelių sukelta infekcija, kuri gali pažeisti odą, gleivines ir nagus
Kalnų karštinė (Rocky Mountain Spotted Fever) yra mirtina liga, platinama paplitusių šuninių erkių. Tai yra erkinė bakterinė liga, kuri paveikia kraujagyslių sienelės ląsteles, todėl kraujagyslės praleidžia kraują