Ligų enciklopedija

Ligų enciklopedija pagal pirmąją raidę

Erkinis encefalitas(sutrumpintai EE) - tai erkinio encefalito viruso sukeltasgalvos ir nugaros smegenų ir jų dangalų uždegimas.

Eritema [gr. erythēma — raudonumas], raudonė — odos paraudimas dėl uždegimo, paviršinių odos kraujagyslių išsiplėtimo. Yra daug rūšių eritemų: mazginė, infekcinė, išcentrinė žiedinė ir t.t.

Epilepsija yra neurologinio pobūdžio liga, kurią sukelia nenormalus nervinio impulso perdavimas nervinių ląstelių (neuronų) grupėse
Epiglotitas yra antgerklio uždegimas ir patinimas. Daugeliu atvejų tai sukelia infekcijos. Antgerklis yra atvartas, kuris dengia gerklę, kad rijimo metu maistas nepatektų į kvėpavimo takus, o nuslinktų į stemplę.
Epididimitas - sėklidės prielipo uždegimas, kurį gali sukelti šlaplės, priešinės liaukos (prostatos) uždegimas, kitos infekcijos, kapšelio trauma, o taip pat diagnostinės intervencijos šlaplėje.
Žodis „endokarditas“ kilęs nuo žodžio „endokardas”. Endokardas yra vidinis širdies sluoksnis. Endokarditas yra endokardo uždegimas. Endokarditas gali būti infekcinis, bakterinis ir grybelių sukeltas endokarditas
Endoftalmitas – tai vidinių akies dangalų uždegimas.
Empiema yra būklė, kai pūliai iš infekuotų audinių ir skysčių patenka ir renkasi į kūno ertmę. Pavadinimas kilês iš graikų kalbos žodžio empyein, kurio reikšmė – pūliai,  gamyba.
Emfizema (sen. gr. emphysema 'išsipūtimas') – oro arba dujų susikaupimas audiniuose arba organuose.
Embolija – tai staiga sutrikęs kraujo pritekėjimas į organą ar kūno dalį, dažniausiai sukeltas kraujo krešulio.
Ektopinis nėštumas - nėštumo komplikacija, kai apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina ne gimdos sienelėje, bet kuriame nors kitame audinyje.
Egzema - alerginės kilmės odos uždegimas, pasireiškiantis įvairaus pobūdžio niežtinčiu išbėrimu. Tai neužkrečiamas, dažnai pasikartojantis alerginis odos uždegimas.