Planinis Cezaris: ką pasiimti į ligoninę?

Ką reiškia planinė Cezario pjūvio operacija? Ne vien tik tai, kad jūs, kitaip nei daugelis moterų, iš anksto tiksliai žinosite būsimą kūdikio gimimo datą. Tai reiškia, kad ligoninėje teks pabūti kiek ilgėliau, nei po natūralaus gimdymo. Tad ir komforto norėsis šiek tiek daugiau. Ką susikrauti į gimdyvės krepšį?

Be įprastų daiktų vykstant į ligoninę, kaip, antai, higienos reikmenys, šlepetės ar šiltos kojinaitės, į savo krepšį būtinai įsidėkite:

1. Pižamą paaukštintu juosmeniu. Praėjus gausiausiam pirmosios paros kraujavimui po gimdymo tikriausiai norėsite pagaliau nusimesti ligoninės rūbus ir įsmukti į savo mielą, jaukią pižamą. Pižamos juosmuo neturėtų dirginti pooperacinio rando, taigi rinkitės tokią, kurios kelnių juosmuo yra kiek paaukštintas, baigiasi ties jūsų talija, o ne per vidurį klubų.

2. Didesnes kelnaites. Rinkitės keliais dydžiais didesnes, nei dėvėjote iki nėštumo. Dėl tos pačios priežasties – kad nedirgintų rando.

3. Kosmetinių servetėlių veidui.
Pirmoji diena po operacijos nebus lengva. Net ir savarankiškai nusiprausti veidą gali tapti neįveikiama užduotimi. Todėl bus labai patogu turėti po ranka kosmetinių servetėlių: jos padės nusivalyti ir laimės ašaras, ir prakaitą.

4. Lengvą dieninį chalatą. Taip, tikrai, dar vieną chalatą, be ligoninei įprasto sunkaus susiaučiamo frotinio. Daugiau dienų ligoninėje – vadinasi, ir daugiau lankytojų, daugiau kasdienio gyvenimo svetimoje aplinkoje. Turėdama vien sunkų frotinį chalatą veikiausiai jausitės tikrai kaip ligonis, ypač jei su juo teks prabūti visą dieną. Tuo tarpu apsivilkusi lengvą suknutės tipo dieninį chalatą tikriausiai nusiteiksite daug žvaliau.

5. Mielų laisvalaikio pramogų. Be abejo, ligoninė ir pramogos – sunkiai suderinami dalykai. Tačiau turėkite omeny, kad laiko „stūmimo“ tikrai netruks. Todel nepamirškite į krepšį įsimesti geros knygos, keleto žurnalų ar netgi nešiojamąjį kompiuterį. Jei interneto palatoje ir nebus – galėsite bent jau DVD filmų pasižiūrėti.

6. Pagalvę. Jūsų lovoje, aišku, pagalvė bus. Tačiau jei norite gerai išsimiegoti – verčiau pasiimkite ir savo, tokią, kurios dydis ir minkštumas jums idealiai tinka. Nes ligoninės pagalvės paprastai neišsiskiria ypatingu patogumu. Na, o dieną sava pagalvė pravers kai norėsite patogiau atsisėsti lovoje, jaukiau pasiramstyti.

7. Dušo šlepetes. Ligoninės duše bus patogiau ir šilčiau jei ant grindų neteks stotis basa koja, o būsite įsispyrusi į savo dušo šlepetes. Be abejo, paprastos šlepetės tokiam naudojimui netiks, tad nepamirškite įsimesti ir vienų, ir kitų.